Finančná poradňaHypotékaInvestície a sporenieŽivotné poistenie

Zlatá minca 2023: Najlepšie finančné produkty

Najlepšie finančné produkty 2023

Už poznáme aktuálne výsledky súťaže Zlatá minca pre rok 2023. V tomto ročníku sa v porote vyjadrilo až 219 odborníkov a ľudí, ktorí dlhodobo pôsobia na finančnom trhu. V súčasnosti už nájdete na stránkach súťaže finančných produktov Zlatá minca zoznamy s výsledkami v rôznych oblastiach.

V dnešnom článku sa pozrieme najmä na 3 oblasti – najlepšie rizikové životné poistenie, najlepšia hypotéka a najlepšie riešenia v oblasti automatizovaného “ETF investičného sporenia”, resp. pravidelného investovania cez ETF. Odporúčame však pozrieť si aj ostatné výsledky, ktoré Vám môžu pomôcť sa inšpirovať pri výbere vhodných finančných produktov.

Najlepšie finančné produkty za rok 2023

Najlepšie rizikové životné poistenie

Prvé 2 pozície obhájili rovnakí favoriti ako v minulom roku. Na 3. priečke nastala zmena:

  1. Uniqa: ActiveLive
  2. Generali Poisťovňa: La Vita
  3. Youplus: Životné poistenie 4U

Generali sa tiež opäť umiestnilo na prvom mieste v kategórii Najinovatívnejšia poisťovňa.

Najlepšia hypotéka – úver na bývanie

Hypotéka je komplexnejší finančný produkt. Častokrát je rozdiel v tom, či potrebujete riešiť hypotéku na stavbu montovaného domu alebo chcete naopak využiť bezúčelovú hypotéku (tzv. americkú hypotéku). Rozdiel býva aj v možnostiach čerpania (napr. tranžové čerpanie) alebo aj v možnostiach splatnosti pri kombinácii rôzne starých žiadateľov. Rebríček bánk aj tento rok kopíruje možnosti, ktoré sme s kolegami v rámci alternatív komunikovali klientom najčastejšie.

  1. Slovenská sporiteľňa: Hypotéka bez prekážok
  2. ČSOB: Hypotéka
  3. VÚB: Hypotéka na bývanie

Najlepšie automatizované investičné sporenia na báze ETF fondov

  1. Finax
  2. Portu SK
  3. Fondee

Náš blog Finporadňa.sk oceňuje najmä vzdelávacie aktivity spoločnosti FINAX (odporúčame aj ich projekt Finbot a videá na youtube), zároveň už opakovane sa aj z pohľadu širšej odbornej verejnosti práve FINAX umiestnil medzi poprednými investičnými riešeniami na báze ETF fondov. Radi by sme tiež opätovne upozornili, že FINAX patrí k prvým v Európe, kto pripravil pre občanov EU a teda aj Slovákov, Európsky dôchodkový produkt (PEPP).