Finančná poradňaHypotékaInvestície a sporenieŽivotné poistenie

Zlatá minca 2022: Najlepšie finančné produkty

Najlepšie finančné produkty 2022

V septembri boli vyhlásené najnovšie výsledky súťaže Zlatá minca pre rok 2022. V tomto ročníku sa v porote vyjadrilo 189 odborníkov a ľudí, ktorí dlhodobo pôsobia na finančnom trhu. V súčasnosti už nájdete na stránkach súťaže finančných produktov Zlatá minca zoznamy s výsledkami v rôznych oblastiach.

V dnešnom článku sa pozrieme najmä na 3 oblasti – najlepšie rizikové životné poistenie, najlepšia hypotéka a najlepšie riešenia v oblasti “ETF investičného sporenia”, resp. pravidelného investovania cez ETF.

Najlepšie finančné produkty za rok 2022

Najlepšie rizikové životné poistenie

Veľmi vyrovnané súboj sa odohral v kategórii rizikového životného poistenia. Na prvých 3 miestach sa umiestnili:

  1. Uniqa: ActiveLive
  2. Generali Poisťovňa: La Vita
  3. NN Životná poisťovňa: NN Partner

V rámci týchto troch poisťovní sa zároveň Generali umiestnilo na prvom mieste v kategórii Nainovatívnejšia poisťovňa.

Najlepšia hypotéka – úver na bývanie

Hypotéka je komplexnejší finančný produkt. Častokrát je rozdiel v tom, či potrebujete riešiť hypotéku na tranžové čerpanie pri stavbe montovaného domu alebo chcete naopak využiť bezúčelovú hypotéku (tzv. americkú hypotéku) s čo najdlhšou splatnosťou. Zároveň rebríček bánk sa zhoduje aj so skúsenosťami, ktoré sme mali v rámci finančných konzultácií a navrhovaných riešení.

  1. Slovenská sporiteľňa: Hypotéka bez prekážok
  2. VÚB: Hypotéka na bývanie
  3. ČSOB: Hypotéka

Najlepšie investičné portfóliá z ETF

  1. Finax
  2. Across Private Investments
  3. Portu SK

Náš blog Finporadňa.sk oceňuje vzdelávacie aktivity spoločnosti FINAX, zároveň už opakovane sa aj z pohľadu širšej odbornej verejnosti práve FINAX umiestnil medzi poprednými investičnými riešeniami na báze ETF fondov. Radi by sme tiež opätovne upozornili, že FINAX patrí k prvým v Európe, kto pripravil pre občanov EU a teda aj Slovákov, Európsky dôchodkový produkt (PEPP).